Nacházíte se vy nebo někdo z vašich blízkých ve složité životní situaci? Zde najdete pPřehled sociálních a souvisejících služeb na Českokrumlovsku, které vám mohou pomoci.

Odlehčovací služba

Sociální služby SOVY

registrovaná sociální služba

Adresa:

Za Soudem  490, Plešivec
Český Krumlov 381 01

WWW:

sovyck.cz

Odlehčovací služba je poskytována v ambulantní a pobytové formě osobám, které vyžadují péči druhé fyzické osoby a je o ně jinak pečováno v domácím prostředí. Cílem služby je ulehčit rodině situaci, pomoci překlenout problémy v bytové situaci klienta - období potřebné k umístění klienta do jiného sociálního zařízení, poskytnout úlevu rodinným příslušníkům v péči o klienta a možnost načerpat nové síly. Služba je poskytována na adrese Za Soudem 490, v budově bývalého domu s pečovatelskou službou v Č. Krumlově. Pobytová odlehčovací služba (Domovinka) je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně nebo jako denní pobyt individuálně podle potřeb uživatele. K dispozici je v současné době 14 pokojů s celkovým počtem 25 lůžek. Z toho je 9 pokojů jednolůžkových a 8 pokojů dvoulůžkových. Každý pokoj je vybaven moderním nábytkem, polohovacími elektrickými lůžky, lednicí, televizí, mikrovlnou troubou a rádiem. K užívání klientům slouží i nově zrekonstruované prostory – kuchyňka, bezbariérová koupelna a hygienické centrum. Uživatelé mohou využívat společenské prostory k posezení, k setkání s přáteli, rodinou a svými blízkými. Dle potřeby je možné zapůjčit kompenzační pomůcky (WC židle, invalidní vozík, chodítko atd.).

Cílová skupina:

 • Senioři
 • Osoby se zdravotním postižením

Životní situace:

 • Zdravotní znevýhodnění
 • Problémy ve stáří
 • Péče o nesoběstačnou osobu
 • Doprovod, asistence

Poskytované služby:

 • Odlehčovací služby

Územní dostupnost:

  Českokrumlovsko

Pro koho je služba určena:

  senioři (senioři jsou cílovou skupinou u pobytové i ambulantní formy této sociální služby), osoby s tělesným postižením (pouze pro ambulantní formu této služby) věkové vymezení: mladí dospělí (19 – 26 let) dospělí (27 – 64 let) mladší senioři (65 – 80 let) starší senioři (nad 80 let)

Provozní doba:

  pobytová: nepřetržitý provoz
  ambulantní: Po-Pá: 7.00-18.00

Mapa

zpět na katalog

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: