Nacházíte se vy nebo někdo z vašich blízkých ve složité životní situaci? Zde najdete pPřehled sociálních a souvisejících služeb na Českokrumlovsku, které vám mohou pomoci.

Pečovatelská služba

obec Loučovice

registrovaná sociální služba

Adresa:

Loučovice 60
Loučovice 382 76

Pečovatelská služba poskytuje služby osobám, které jsou vzhledem ke svému věku, zdravotnímu postižení či chronickému onemocnění částečně či plně závislé na pomoci druhé osoby (mají sníženou míru soběstačnosti), aby mohly co nejdéle setrvat ve svém domácím přirozeném prostředí. Tato pomoc směřuje k obyvatelům obce Loučovice a obyvatelům obce Lipno nad Vltavou. Služba je plánovaná individuálně a je poskytována taková míra podpory, která v maximální možné míře zachovává a rozvíjí schopnosti klienta a snižuje závislost na poskytované službě. Služba je poskytována převážně v domácnosti klienta (např. dovoz stravy, úklidy apod.). Pečovatelské služby jsou upraveny smlouvou mezi poskytovatelem sociální služby a klientem, přičemž četnost a rozsah služeb je sjednán s klientem individuálně, dle jeho aktuálních potřeb. V současné době se pečovatelská služba zaměřuje na zajištění zejména následujících činností: pomoc při poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy (dovoz nebo donáška stravy), pomoc při zajištění chodu domácnosti (běžný a velký úklid, údržba domácnosti, nákupy, pochůzky - lékař, banka, pošta), zprostředkování kontaktu se společenským prostředím. Od května 2018 funguje v Loučovicích i Senior klub.

Cílová skupina:

 • Senioři

Životní situace:

 • Zdravotní znevýhodnění
 • Problémy ve stáří
 • Péče o nesoběstačnou osobu
 • Doprovod, asistence

Poskytované služby:

 • Pečovatelská služba

Územní dostupnost:

  obec Loučovice, obec Lipno nad Vltavou

Pro koho je služba určena:

  senioři věkové vymezení: mladší senioři (65 – 80 let) starší senioři (nad 80 let)  

  osoby se zdrav. postižením - dospělí (27 - 64 let)

Provozní doba:

  Po-Pá: 6.00-14.30

Mapa

zpět na katalog

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: