Nacházíte se vy nebo někdo z vašich blízkých ve složité životní situaci? Zde najdete pPřehled sociálních a souvisejících služeb na Českokrumlovsku, které vám mohou pomoci.

Podpora dětí a rodin v ohrožení – sociálně aktivizační služby

ICOS Český Krumlov

registrovaná sociální služba

Adresa:

Urbinská 187, Domoradice
Český Krumlov 381 01

Telefon:

734 440 422

Cílem služby je poskytovat podporu a odbornou pomoc rodinám, efektivně řešit náročné či problémové životní situace tak, aby mohla rodina plnit své základní funkce a nebyl ohrožen vývoj dětí. Služba nabízí široké spektrum činností, které tvoří ucelený komplex: poradenství (individuální, psychologické, rodinné - včetně terapie, právní), terénní práci přímo v rodinách, asistované kontakty a předávání, mediaci a další. Posláním sociální služby je poskytovat podporu a pomoc rodinám s nezaopatřenými dětmi v ORP Český Krumlov a ORP Kaplice. Jedná se o rodiny, které nejsou schopny samy bez pomoci zvládat náročné a nepříznivé sociální situace, v jejichž důsledku hrozí ohrožení dítěte. Služba směřuje ke stabilizaci rodiny jako funkčního celku, který vytváří bezpečné zázemí pro vývoj dětí, podporuje rodiny v samostatnosti, rozvoji a posílení kompetencí ve zvládání obtížných životních situací. S uživateli je pracováno nejčastěji v jejich přirozeném prostředí – v terénu či doma.

Cílová skupina:

 • Děti, mládež, rodiny

Životní situace:

 • Problémy v rodině
 • Problémy dětí a mládeže
 • Závislosti
 • Rada, informace
 • Násilí, šikana, ohrožení

Poskytované služby:

 • Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Územní dostupnost:

  Českokrumlovsko, Jihočeský kraj

Pro koho je služba určena:

  rodiny s dětmi, bez omezení věku

Provozní doba:

  Ambulantní forma: středa 8-11

  Terénní forma: po-čt 8:00-17:00. pá 8:00 – 12:00, případně dle domluvy

Mapa

zpět na katalog

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: